Hopa
+C

Yük.: +10°

Düş.: +

Pe, 21.04.2016

HABERLER

HER YIL ÜÇ AYDA BİR GERÇEKLEŞEN MÜŞTEREK ODALAR TOPLANTISI HOPA’DA YAPILDI

  • 05.07.2013
  • hopatso

 Artvin, Arhavi, Borçka ve Hopa Ticaret ve Sanayi Odalarının Başkanları, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile çalışanlarının katıldığı toplantı;  Hopa Sarp Otel toplantı salonunda, Hopa Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

   Toplantıya, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yön. Kur. Bşk. Kurtul Özel, Meclis Başkan Yardımcısı Turgut Kılıç, Arhavi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atıf Kesim, Meclis Başkanı Serkan Ergin, Borçka Ticaret Odası Yön. Kur. Bşk. Eşref Merttürk ve ev sahibi olarak da Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek ve Meclis Başkanı Metin Kahraman ile Odaların yönetim kurulu ve meclis üyeleri,  genel sekreterleri ve çalışanları katıldılar. Toplantıda, İlin Genel Sorunları, ticarette karşılaşılan sorunlar, TOBB destekleri, Doğa Turizmi ve Gürcistan ile ticari ilişkilerin geliştirilmesi için atılması gereken adımlar konuşuldu.

   Gerçekleşen toplantıda; TIR Karnelerinin Hopa’ da verilmesi hususunda gerekli girişimlerin yapılması,  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) desteklerinden faydalanılması için beraber hareket edilmesi, Artvin’de turizm şirketlerinin çoğalması ve etkin olmalarının yollarının açılması için daha çok çaba gösterilmesi, turizm sektöründe eğitimin önemine yönelik çalışmaların yapılması için gerekli kurumlarla iletişim kurularak geliştirilmesi, Gürcistan’daki Batum ve Tiflis konsoloslukları ve ticari ataşeliklerle iletişimin arttırılması için nezaket ziyaretlerinde bulunulması, bu ülkeyle yapılan ticarette karşılaşılan zorlukların karşılıklı olarak ele alınması için gerekli her türlü girişimin yapılması konularında, görüş birliğine varıldı.

   Daha çok Artvin’in ekonomik geleceğinin konuşulduğu ve bütün konuların görüş birliği içerisinde değerlendirildiği toplantıya katılanlar, organizasyondan memnun kaldıklarını ifade ettiler.

 

HER YIL ÜÇ AYDA BİR GERÇEKLEŞEN MÜŞTEREK ODALAR TOPLANTISI HOPA’DA YAPILDI
HER YIL ÜÇ AYDA BİR GERÇEKLEŞEN MÜŞTEREK ODALAR TOPLANTISI HOPA’DA YAPILDI