Hopa
+C

Yük.: +10°

Düş.: +

Pe, 21.04.2016

HABERLER

RAMAZAN AYI GIDA YARDIMLARI MUHTARLARA TESLİM EDİLDİ

  • 28.05.2018
  • hopatso

 Hopa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından her yıl düzenli olarak yapılan ramazan ayı gıda yardımları 2018 yılı kapsamında muhtarlar aracılığıyla dağıtılmaya başlandı. Daha önce yapılan çalışmalar sonucunda köy ve mahalle muhtarları tarafınındın odaya verilen listeler doğrultusunda yeterli sayıda gıda paketi hazırlandı.

Hopa Kaymakamı Sayın Abdurrezzak CANPOLAT’ in da katılımıyla Kars caddesi muhtarlar derneği karşısında  bir depoda başlanan dağıtımda yardım paketleri muhtarlara teslim edildi. CANPOLAT yaptığı değerlendirmede ‘ Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından fakru zaruret içinde ve muhtaç durumda olan ailelere ramazan yardımı yapıldı. Sivil Toplum Kuruluşları tarafından vatandaşlarımıza sahip çıkılması ve sosyal destekte bulunması önemli husustur. Bayram öncesi yapılan bu yardımlarla ailelerin yüzünü bir nebze de olsa güldürdüğünü söyledi. Hopa Ticaret ve Sanayi Odası’nın da bu yardımları kapsamında yanlarındayız’ ifadelerini kullandı. Hazır bulunan muhtarlara İlçe kaymakamının yanı sıra Oda meclis üyeleri de yardım paketlerini araçlara kadar taşıyarak yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşmasına vesile oldu. 

HTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman AKYÜREK yaptığı değerlendirmede bir hafta içerisinde 666 yardım paketinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasının planlandığını ifade etti. 

RAMAZAN AYI GIDA YARDIMLARI MUHTARLARA TESLİM EDİLDİ