Hopa
+C

Yük.: +10°

Düş.: +

Pe, 21.04.2016

HABERLER

19
ARTVİN ARICILAR BİRLİĞİN’DEN ODAMIZA ZİYARET

Artvin İli Arı Yetiştiriciler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim DURMUŞ ve Birlik Üyesi Yaşar GÜR Odamızı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Osman AKYÜREK ve İlçemiz İş insanı Aslan AKBIYIK ile bir araya geldiler.

[Devamını oku...]

18
HOPA TSO HUDUT KAPILARI TEMEL EĞİTİM KURSUNA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası 9. Kat Atatürk Konferans salonunda 11-15 Kasım 2019 tarihleri arasında Hudut Kapıları Daire Başkanlığı tarafından Ordu Giresun Havalimanı, Sarp Kara Hudut Kapısı, Ardahan Türk Gözü Kara Hudut Kapısı, Trabzon Havalimanı, Trabzon Deniz Limanı, Hopa Deniz Limanı, Ordu Ünye Deniz Limanı, Ordu Fatsa Deniz Limanı ve Rize Deniz Limanı Şube Müdürlükleri pasaport kontrol büro amirliklerinde görevli 33 personele, Cenk Batur Güzel, Turgay TARAKÇI, Cem ÖZDEMİR ve Yunus Emre ÇEVİK tarafından Seyahat Belgesi Sahteciliği Uzmanlık Eğitimi verildi.

[Devamını oku...]

16
HOPA TSO EĞİTİME KATKI YAPMAYA DEVAM EDİYOR

 

T.C. Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Hopa Kaymakamı Sayın Abdurrezzak Canpolat’ın himayelerinde Hüsnü Ciner İlkokulunda Beceri Atölyesi(Müzik-Sanat Merkezi) kurulması projesine Hopa Ticaret ve Sanayi Odası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığı protokolle paydaş oldu.

Projenin tamamlanması için gerekli olan 120.000 TL’nin 40.000 TL kısmını Hopa Ticaret ve Sanayi Odası üstlenerek eğitime olan desteklerine devam etti. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek yaptığı değerlendirmede ‘Kaymakamımız Sayın Abdurrezak Canpolat himayesinde sürdürülen bu projeye imza attığımı bu projeyle paydaş olmak bizlerim eğitime verdiği önemin bir göstergesidir. Proje sayesinde öğrenilen her türlü bilgi, beceri ve tutumun bir davranış olarak ortaya çıkmasının ötesinde, çocukların edineceği becerilerin kendilerine ve topluma doğrudan hizmet edebilecek bir yetkinlik olarak yerleşmesine fırsat sağlanacaktır’ ifadelerini kullandı.  

[Devamını oku...]

15
HOPA HEYETİNDEN GÜRTİAD’A ZİYARET

 

Hopa TSO Başkanı ve İşadamlarından oluşan bir heyet Gürcistan-Türkiye İşadamları Derneği (GÜRTİAD)’ın Tiflis’teki Dernek merkezini ziyaret ettiler.

Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek ve Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra, Ardeşen TSO Başkanı İsmail Kuyumcu, Pazar TSO Başkanı Neşet Çakır, HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer, Artvin İşadamları Derneği Başkanı Seçim Altunkaya, Hopa Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Celil Yıldırım’dan oluşan Hopa heyetini sıcak bir oramda karşılayan dernek Başkanı Osman Turan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti. Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek “Dost Ülke ve kapı komşumuz Gürcistan’da iş yapan Türk İşadamlarının burada bizleri böylesine sıcak ve samimi ortamda karşılamalarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

GÜRTİAD Başkanı Osman Turan derneklerinin olağan kongrelerini 15 Eylül tarihinde gerçekleştirdiklerini ve yeni bir yönetim olarak çalışmalara başladıklarını ifade ederek, Artvin ve Hopa ile ilişkilere çok önem verdiklerini ve bunun yanında Gürcistan başkenti ve diğer şehirlerinde iş yapan Türk İşadamlarına her konuda yardımcı olmayı kendilerine ilke edindiklerini ifade ederek Hopa TSO heyetinin ziyaretinden büyük memnuniyet duyduklarını söyledi.

Karşılıklı samimi bir ortamda geçen görüşmelerde iki ülke ve iki komşu kent arasındaki ilişkiler değerlendirildi. Özellikle nakliye sektörünün sorunlarının değerlendirildiği toplantıya GÜRTİAD Yönetim Kurulu Üyeler Mehmet Melek,  Oğuz Yıldırım ve Yusuf Tosunoğlu’nun yanı sıra Ziraat Bankası ve İş Bankası temsilcileri de katıldılar.

[Devamını oku...]

14
HOPA TİCARET VE SANAYİ ODASI ÜYELERİ İLE AZERBAYCAN'A İŞ GEZİSİ GERÇEKLEŞTİRDİ

 Hopa TSO 10-13 Kasım 2019 tarihleri arasında Azerbaycan – Bakü Yurt Dışı İş Gezisi düzenleyerek bir dizi önemli temas gerçekleştirdi. Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek öncülüğünde gerçekleştirilen programa Hopa TSO üyelerinin yansıra Ardeşen TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kuyumcu ve Pazar TSO Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Çakır da katıldı.  

Oda Üyelerimiz ve Yöneticilerimizden oluşan 18 kişilik kafile ile gerçekleştirilen Yurt Dışı İş Gezisi kapsamında T.C. Bakü Büyükelçiliği, Azerbaycan Türkiye İşadamları Birliği (ATİB) ve Türkiye ve Azerbaycan İş Adamları ve Sanayicileri İctimai Birliği (TÜİB) ziyaretleri gerçekleştirilirken Uluslararası Lojistik ve İnşaat sektörlerinde faaliyet gösteren firmalarla ikili görüşmeler gerçekleştirildi.

 

[Devamını oku...]

14
HOPA TSO’DA DIŞ TİCARET BİLGİLENDİRME SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ticaret Bakanlığı uzmanlarının katılımı ile gerçekleştirilen Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri TOBB, İhracatçılar Birliği,  Hopa TSO ve DKİB işbirliği ile Hopa TSO Atatürk konferans salonunda Oda Üyeleri ve STK temsilcilerin katılımı ile gerçekleştirildi.

[Devamını oku...]

12
HOPA TSO TRABZON TİCARET VE SANAYİ ODASINI ZİYARET ETTİ

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman AKYÜREK, Oda Meclis Başkanı Gökhan BIYIKLI ve Oda meclis üyesi Kemal GAZİOĞLU 4 Kasım 2019 günü Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasına ziyarette bulundular.

[Devamını oku...]

11
TEKNOLOJİ ODAKLI SANAYİ HAMLESİ PROGRAMI

Türkiye’de katma değerli üretimin artırılması amacı doğrultusunda, Bakanlık ve bağlı/ilgili kuruluşları tarafından sağlanan destek ve teşviklerin tek pencereden yönetilerek orta-yüksek ve yüksek teknoloji seviyeli sektörlere yoğunlaştırılmasına yönelik özel bir program olarak hayata geçirilen Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi programının ilk çağrı takvimi 3 Ekim 2019 tarihi itibarıyla açılmış olup ön başvurular 22 Kasım 2019 tarihine kadar  https://www.hamle.gov.tr web sitesi üzerinden alınacaktır.

[Devamını oku...]

09
10 KASIM

İstiklal Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 81. yıl dönümünde rahmet ve minnetle anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz.

[Devamını oku...]

08
HOPA TSO KASIM AYI MESLEK KOMİTESİ TOPLANTILARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Hopa TSO 2019 yılı Kasım ayı Meslek komiteleri toplantılarını oda meclis toplantı salonunda komite temsilcilerin katılımıyla gerçekleştirdi. Meslek komitesi toplantıların gündem maddeleri, Akreditasyon denetimlerin değerlendirilmesi, 2020 iş planı faaliyet önerilerin alınması, Batum İnşaat Fuarın değerlendirilmesi ve komite üyelerin görüş ve talepleri alınması maddeleri değerlendirildi.

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 101İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son