Hopa
+C

Yük.: +10°

Düş.: +

Pe, 21.04.2016

HABERLER


10

Hopa Ticaret ve Sanayi odası tarafından geleneksel hale getirilen meslek grubu kahvaltıları kapsamında 4. Meslek grubu üyeleri ile 8 Nisan Cumartesi günü bir araya geldi. 109 üyesi bulan meslek grubunda turizmden nakliye ve bankalara kadar birçok farklı sektörün temsilcileri yer alırken gerçekleştirilen konuşmalarda ekonomik durum ve oda faaliyetleri ele alındı. Hopa TSO tarafından bir süredir çalışmaları devam eden ve daha önceki meslek grubuna da sunulmuş olan tanıtım videosu katılımcıların beğenisine sunularak kahvaltı esnasında dağıtılan anketleri değerlendirmelerini belirtmeleri rica edildi.

Hopa TSO 4. Meslek grubu temsilcileri adına Meclis Üyesi Kemal GAZİOĞLU kısa bir konuşma gerçekleştirdi.  Meslek grubu üyelerine teşekkür eden GAZİOĞLU ekonomi ile ilgili değerlendirmelerini paylaştı.

Daha sonra söz alan Yönetim Kurulu Başkanı Osman AKYÜREK konuşmasında Oda faaliyetleri hakkında bilgiler paylaştı. Seçildikten sonra Hopa TSO’ nun kurumsal kimliğinin geliştirilmesi noktasında önemli adımlar attıklarını ifade eden AKYÜREK, 5 yıldızlı hizmet kalitesi anlamına gelen Akreditasyon sistemine gerçekleştirilen denetimlerin ardından başarı ile geçerek TOBB bünyesindeki akredite odalar arasındaki yerini aldıklarını söyledi. OSB konusundaki çalışmaları katılımcılarla paylaşarak Hopa’nın bu yatırımın yapılması için doğru yer olduğunu bir kez daha yineledi. Seçim sürecinde yönetim olarak vaat edilen İnönü Caddesi Kapalı Çarşı Projesi ile ilgili gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu. Hopa TSO olarak projeleri arasında yer alan Çağçağan Şelalesinin turizme kazandırılması ve Sultanselim Dağında yaklaşık yüz yıl öncesinden kalan Rus zırhlı piyade aracını orijinaline uygun bir şeklide modernize edilerek ilçede bir yerde müze haline getirilmesi yönündeki çalışmalarında devam ettikleri bilgisini paylaştı.

Yaklaşık 2 saat süren 4. Meslek grubu istişare kahvaltısı Meclis üyesi ve UND Yön. Krl. Üyesi Alişan Ender TOPALOĞLU’ nun nakliye sektörü ve Sarp Sınır Kapısındaki modernizasyon süreci ile ilgili değerlendirmelerinin akabinde soru ve görüşlerini paylaşmak isteyen katılımcılara söz verilmesinin ardından tüm üyelere teşekkür edilerek sonlandırıldı.       

Okunma Sayısı: 1119
resim