Hopa
+C

Yük.: +10°

Düş.: +

Pe, 21.04.2016

HABERLER


30

 Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Belediyeler ve STK’ ları bir araya getirerek ilçede önemli bir yatırım projesini hayata geçirme konusunda toplantı gerçekleştirdi. Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman AKYÜREK’ in ev sahipliğinde yapılan toplantıya Hopa Belediye Başkanı Nedim CİHAN, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül AKÇİÇEK, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Osman KÜÇÜKALİ, Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Celil YILDIRIM, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsrafil KOTİL, Ziraat Odası Başkanı İhsan SEBER, HTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Zekeriya YALÇIN, Okan POYRAZ ve Şükrü AYDEMİR katıldılar.

Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman AKYÜREK yaptığı açıklamada ‘ilçemizde üretime dayalı ve istihdama katkı sunacak bir proje geliştirilerek önemli bir yatırım yapılabileceğini ifade etti. Avrupa Birliği Geliştirme Fonu IPA2 Projeleri kapsamında bir proje yapılarak ciddi bir yatırım yapılabileceğini söyledi.

Gerek Belediyeler gerekse STK’ lar olarak böyle proje için birlikte hareket edilerek yapılacak bir protokol çerçevesinde ortak hareket edilmesine karar verildi. Çalışmaların devamı noktasında gerekli takiplerin yapılması ve sözcü olarak Hopa TSO’ nun görevi üstlenmesi kararlaştırıldı. 

Okunma Sayısı: 1083
resim