Hopa
+C

Yük.: +10°

Düş.: +

Pe, 21.04.2016

HABERLER


25

 Hemşinliler Hizmet Vakfı ve Hopa Ticaret ve Sanayi Odasının organizatörlüğünü üstlendiği ve ilçe Sivil Toplum Örgütlerinin maddi destekleri ile 24 Kasım Öğretmenler gününde ‘Madde Bağımlılığı’ Konferansı düzenlendi.

Emekli Vali Dursun Ali ŞAHİN, Hopa Kaymakamı Ferit GÖRÜKMEZ, Belediye Başkanı Nedim CİHAN, Vakıf Başkanı Necmettin AYDIN, Hopa TSO Başkanı Osman AKYÜREK ve Meclis üyelerinin yanı sıra ilçe protokolünün temsilcileri ve sicil vatandaşların katılımı ile düzenlenen konferansta açılış konuşmasını Vali Dursun Ali ŞAHİN gerçekleştirdi. ŞAHİN yaptığı konuşmada görev süresince uyuşturucu illeti ile nasıl mücadele ettikleri hakkında bilgiler vererek bu konuda farkındalığın çok öneli olduğunu ifade etti.

Konferansın misafir konuşmacısı olan Dokuz Eylül Üniversitesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem ÖZKARA yaklaşık kırk beş dakika süren sunumunda madde bağımlılığının nedenleri ve mücadele yöntemleri hakkında bilgiler verdi. Sunumun ardından konuya ilişkin video gösteriminin ardından konferans sona erdi.   

Okunma Sayısı: 674
resim