Hopa
+C

Yük.: +10°

Düş.: +

Pe, 21.04.2016

HABERLER


19

 

Ak Parti Artvin Milletvekili Sayın İsrafil KIŞLA’nın eşlik ettiği ve Hopa Belediye Başkanı Nedim CİHAN, Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman AKYÜREK, İlçemiz Turizm sektöründe faaliyet gösteren firma temsilcilerinden Ahmet KARABULUT ve Tarkan DALKILIÇ’ tan oluşan heyet T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yetkilileri ile bir araya gelerek B2 Belgeli tur araçlarının yurtdışı çıkışlarıyla ilgili uygulamaya dair taleplerini iletti. Bakanlık Müsteşarı Sayın Suat Hayri AKA ile görüşen heyet 48 saat uygulamışı ile ilgili taleplerini dile getirdi.

 

 Karayolu Taşıma Yönetmeliği’nin yapılan düzenlemelerin 55. Maddesi-8 : ‘B2 yetki belgesi eki taşıt belgesinde kayıtlı taşıtın/taşıtların yurtiçine girdiği tarihten itibaren 48 saat geçmedikçe veya Bakanlıkça özel izin düzenlenmediği sürece, aynı taşıtın/taşıtların yeniden yurtdışı çıkışlarına izin verilmez’ maddesi nedeniyle yaşanılan sorunları aktararak düzenleme talebinde bulunan heyetin talebi olumlu karşılandı.  

Yapılan değerlendirme sonucunda araçlardaki yolcuların listelerinin yetkililere iletilmesi koşuluyla 48 saat uygulamasından vazgeçilerek sektörde faaliyet gösteren firmaların mağduriyeti giderildi.

 

Ayrıca yapılan toplantıda Gürcistan’ın Zagatala Sınır Kapısı ve diğer kapılarda nakliyecilerimizin dönüşlerde yaşadığı sorunlarda aktarıldı ve bu konuda ilgili mercilerle görüşme yapılacağı heyetimize iletildi.

 

Hopa heyeti başarılı geçen görüşmenin ardından Ankara ziyaretlerini noktaladı.  

Okunma Sayısı: 498
resim