Hopa
+C

Yük.: +10°

Düş.: +

Pe, 21.04.2016

HABERLER


07

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek ile beraberindeki yönetim ve meclis kurulu üyeleri, “Yılın Valiliğine” layık görülen Artvin Valiliği adına Vali Doğanay’a tebrik ziyareti gerçekleştirdi.

Başkan Akyürek, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Yaşayan Şehirler Platformunca düzenlen Şehir Ödülleri 2018’de yılın valiliği ödülüne layık görülmesinin kentin tanıtımına ve ekonomisine büyük katkı sunacağına inancının tam olduğunu söyledi.

-Çifte ödül sevinci.

Artvin’e çift ödül yaşatan başta Vali Doğanay olmak üzere emeği geçenleri kutlayan Akyürek, “Bu ödülü alıp, ilimizi bütün ülkede tanıtarak,  Artvin’i Türkiye gündemine getirmeniz açısından da bizim için çok önemlidir. Bu durum bizim içinde, geleceğimiz içinde,  çocuklarımız içinde çok kıymetlidir ve değerlidir. Böylesi anlamlı bir ödülü ilimize kazandırdığınız için Hopa adına ve ilimiz adına şükranlarımızı sunuyorum. Ayrıca sakin şehir unvanına sahip olan Şavşat ilçemizin de yılın ilçesi unvanı alamsı bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir” dedi. 

-Artvin Hopaspor’un 3. lige çıkmasında büyük katkıları var. 

Artvin Hopaspor’un yıllardır hasretini çektiği profesyonel lige yükselmesinde Vali Doğanay’ın büyük katkısı olduğunun altını çizen Akyürek, “ Artvin Hopaspor, 3. Lige çıkma mücadelesinde gösterdiği başarısı başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyada takdirle karşılanmıştır. Süper ligi kıskandıracak kadar seyirci potansiyeline sahip olan takımımız 11 yıllık hasreti sona erdirdi. Takımın 3. Lige çıkmasında sayın valimizin çok önemli katkılarını Hopa halkı olarak, Artvin halkı olarak çok iyi biliyoruz. Her zaman yanımızda yer alması bizlere güç veriyor. Ticaretten spora, sosyal hayata kadar hayatın her alanında bizlerin yanında yer laması bizlere güç veriyor. Günün 24 saati arayabilme rahatlığı içerisindeyiz. Bizler ticaret erbabı olarak bu durumdan son derece memnunuz. Sayın valimiz ilimizi için bir şans olduğunu düşünüyoruz ve kendisinin çalışmalarıyla gurur duyuyoruz.” diye konuştu. 

-Vali Doğanay, ”Vatandaş odaklı hizmet anlayışıyla görev yapıyoruz”

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Vali Doğanay ise, vatandaş odaklı hizmet anlayışıyla görev yaptığını söyledi.

Valilik olarak sosyal projelere çok önem verdiklerini belirten Doğanay, “İnsan vazifesini yaparken tek hedeflediği şeyin hakkın rızası olmalıdır. Vatandaşlarımızın sorunlarına ve taleplerine çözüm bulmak için büyük gayret gösteriyoruz. Özellikle engelli kardeşlerimiz başta olmak üzere maddi durumu iyi olmayan ve işsiz vatandaşlarımıza yardımcı olmayı kendimize görev addediyoruz. Kamu kurumlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımızın çalışmaları ve projeleriyle ilimizin refah seviyesini artırmalıyız. Doğal güzelliğiyle adeta yeryüzü cennetini andıran ilimiz turizmden hak ettiği payı alabilmesi noktasında hep birlikte daha da fazla çaba göstermeliyiz. Oda olarak ilimizin ticaretine sağladığınız katkılar takdire şayandır.  Ayrıca bu nazik ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum. Hepinize bol ve hayırlı kazançlar diliyorum” dedi. 

-Anlamlı bir fotoğraf tablosu hediye edildi

Ziyaretin sonunda Başkan Akyürek, Vali Doğanay’ın Murgul ilçesinde sel felaketinde evi zarar gören Halime Kalyoncu’yu teselli ederken çekilen fotoğraf tablosunu hediye etti.

Okunma Sayısı: 469
resim