Hopa
+C

Yük.: +10°

Düş.: +

Pe, 21.04.2016

HABERLER


23

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genel Başkanı Sayın M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU, HOPAK (Hopa Arama Kurtarma Derneği) Başkanı ve gönüllü üyeleri tarafından talep edilen hidrolik kesici ayırıcı talebini geri çevirmeyerek yardımda bulundu. 

HOPAK Derneği ve Hopa TSO Meclis Başkanlığı görevlerini yürüten Gökhan BIYIKLI tarafından Mart 2018 de gerçekleştirilen Hopa TSO yeni hizmet binası açılış töreni esnasında Genel Başkan HİSARCIKLIOĞLU’ na derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Derneğin trafik kazalarında ihtiyaç duyulan kesici ayırıcı ihtiyacı aktarıldı. Yardım talebine duyarsız kalmayan Başkan yurtdışından getirtilen hidrolik kesici ayırıcı Hopa Ticaret ve Sanayi Odasına göndererek Derneğe ulaşmasını sağladı.

Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı AKYÜREK Dernek Başkanı sıfatı ile Gökhan BIYIKLI ’ya kesici ayırıcıyı teslim etti ve bazı değerlendirmelerde bulundu.  

AKYÜREK böyle bir ihtiyacın Birlik tarafından karşılanmasının, son derece hayati öneme sahip bir aracın Hopa TSO tarafından kurulmuş olan arama kurtarma derneğinin envanterinde bulunmasının son derece sevindirici olduğunu ifade etti. AKYÜREK, bu ekipmanın kullanılmasına ihtiyaç duyulmamasının asıl temennileri olduğunu vurgulayarak Hopa ve civar bölgede acil vakalarda müdahale etme noktasında dernek kapasitesinin ve müdahale kabiliyetinin artırtılması anlamında TOBB camiasının çok büyük bir desteği olduğu söyledi. 

Dernek adına hidrolik kesici ayırıcıyı teslim alan BIYIKLI ise TOBB Başkanı HİSARCIKLIOĞLU’ na bu önemli destekten dolayı müteşekkir olduklarını ve derneğin önemli bir ihtiyacının giderildiğini ifade etti.

Kesici ayırıcının kullanımı ile iliği teknik personel tarafından dernek üyelerine 1 günlük eğitim verildi.

Okunma Sayısı: 355
resim