Hopa
+C

Yük.: +10°

Düş.: +

Pe, 21.04.2016

HABERLER

Entries for Haziran 2018

26

 

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Ulaşım ve Lojistik Sistemleri Merkezi Başkanlığı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı arasında imzalanan protokole göre Tehlikeli Maddelerin Karayolu ile Taşınmasına ilişkin Avrupa Anlaşması (ADR) kapsamında patlayıcı madde (Sınıf 1)  olarak sınıflandırılan madde taşımacılığında kullanılan EXII/EXIII tipi araçlarda, ADR Uygunluk Belgesi ve ilgili diğer belgeler, levha vb.’ nin yanı sıra Koruyucu Bölme, Ayırma Paneli veya Muhafaza Kutusu Onay Raporu bulundurulmasının zorunlu olduğu vurgulanmaktadır.

TSE tarafından birliğe gönderilen yazının tamamı duyurumuzun ekinde mevcuttur.

[Devamını oku...]

21
MESLEKİ EĞİTİM VE BECERİ GELİŞTİRME İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

 

Artvin Çalışma ve İŞKUR Şube Müdürü Elif KANTAK ve Şube Müdür Vekili Sevil BAYRAK Odamıza ziyaret gerçekleştirerek Yönetim Kurulu Başkanı Osman AKYÜREK ile bir araya geldiler.

Yönetim Kurulu Başkanı Osman AKYÜREK ziyaretlerinden duyduğu memnuniyetini dile getirerek teşekkür etti. Kısa süren sohbette şube müdürü KANTAK İŞKUR’un faaliyetleri ve yeni çıkan işbaşı eğitim ve istihdam destekleri hakkında AKYÜREK’i bilgilendirdi. Oda bünyesin de işbaşı eğitim ve istihdam destekleri hakkında üyelere bilgilendirme toplantısı yapılmasına karar verildi. Oda tarafından yapılan çalışma neticesinde toplantıya teşrif eden az sayıda katılımcıya Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İle İŞKUR arasında imzalanan Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) hakkında bilgilendirme yapıldı.

[Devamını oku...]

14
RAMAZAN BAYRAMI

 Bayramlar, toplumların ve fertlerinin birbirlerine sevgi ve saygı ile yaklaşma, yardımlaşma, birbirlerinin gönlünü alma, sevgi ve huzuru dolu dolu yaşama günlerdir. Bu vesile ile tüm halkımızın Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlarım.

 

Saygılarımla…

 

Osman AKYÜREK

    Yön.Krl.Bşk.

[Devamını oku...]

13
OF TSO’ DAN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Of Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal SARAL ve oğlu odamıza ziyaret gerçekleştirdiler. Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman AKYÜREK ve Başkan yardımcısı Okan POYRAZ misafirlerini başkanlık makamında ağırladı.

Of Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı SARAL 1 Nisan da gerçekleşen TSO seçimlerinde 5 sandığın 5’ni de almanın büyük bir başarı olduğunu bu başarıların devamını temenni ederek AKYÜREK ve POYRAZ’ı tebrik etti.

AKYÜREK Of TSO seçimlerini kazanan SARAL ve kendi aracılığıyla Meclis üyelerini tebrik etti. AKYÜREK Böyle ziyaretlerin iki ilçe adına güzel projelere imza atılacağını bu tür ziyaretlerin sıklıkla yapılması iki ilçe arasındaki ekonomik ve sosyal diyaloğun geliştirilmesi açısından önemli olduğunu ifade ederek SARAL’a ziyaretlerinden duyduğu memnuniyetini dile getirerek teşekkürlerini iletti. Daha sonra Başkan ve oğlu odadan ayrıldılar.

[Devamını oku...]

13
HOPA TSO’DA PROBLEM ÇÖZME TEKNİKLERİ EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası personeli problem çözme teknikleri eğitimine katıldı. 2018 yılı iş planı kapsamında tasarlanan eğitim genel sekreterlik makamında verildi. Artvin Çoruh Üniversitesi Hopa İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Fikret SÖZBİLİR tarafından verilen eğitimde problem çözme teknikleri, 5N 1K tekniği, 6 şapka tekniği, balık kılçığı tekniği konuları ele alındı.

Oda personeli 2 saatlik eğitimin ardından SÖZBİLİR’e teşekkür ederek eğitim başarılı bir şekilde sonrandırıldı.

[Devamını oku...]

13
BAŞKAN AKYÜREK BATUM BAŞKONSOLOSLUĞUNUN İFTAR DAVETİNE KATILDI

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman AKYÜREK eşi ile birlikte T.C. Batum Başkonsolosu Sayın Makbule KOÇAK tarafından davet edildikleri iftar yemeğine katıldılar.

Düzenlenen iftara Gürcistan tarafı iki bakan ve Acara Hükümeti Şura Başkanlığı seviyesinde katılım sağladı. Acara Ticaret ve Sanayi Odası Başkan yardımcısı Saim YEŞİLDAĞ’ ın da katıldığı iftar organizasyonunda Hopa TSO Başkanı AKYÜREK protokolün önemli temsilcileri ile sohbet etme fırsatı yakaladı.  

Başkonsolosu KOÇAK’ ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftara birçok önemli Türk ve Gürcü isim katıldı.

[Devamını oku...]

12
BATUM BAŞKONSOLOSLUĞUN’DAN TEBRİK ZİYARETİ

 Türkiye’nin Batum Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Mikail DEVEOĞLU odamızı ziyaret etti. Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman AKYÜREK misafirini makamında ağırladı.

Batum Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Mikail DEVEOĞLU 1 Nisan da gerçekleştirilen Hopa TSO seçimlerindeki başarılarından ötürü Başkan AKYÜREK ve kendisi aracılığı ile tüm meclis üyelerini kutladığını ifade ederek ilçemize hayırlı olmasını ve başarıların devamını diledi. DEVEOĞLU ziyaret anısına Akyürek’e hediye taktim etti.

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman AKYÜREK ziyaretinden duyduğu memnuniyetini dile getirerek teşekkürlerini iletti. Yapılan sohbette Gürcistan ve Türkiye arasında ekonomik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi ve mevcut ilişkilerin yanı sıra sosyal kültürel ilişkileri geliştirmeye de önem göstereceklerini dile getirdiler. Daha sonra DEVEOĞLU odadan ayrıldı.

[Devamını oku...]

11
T.C. BATUM BAŞKONSOLOSU ODAMIZI ZİYARET ETTİ

 Bir süre önce T.C. Batum Başkonsolosluğu görevine getirilen ve Hopa Ticaret ve Sanayi Odası yöneticilerinin makamında ziyaret ettiği Başkonsolos Sn. Makbule KOÇAK odamızı ziyaret etti. Oda tarafından düzenlenen ve bürokrasi ile iş camiasını bir araya getiren 6. geleneksel iftar buluşmasına katılmak üzere Hopa’ya gelen Başkonsolos iftar öncesi gerçekleştirdiği bir dizi ziyaret kapsamında Hopa TSO yönetimi ile kısa süreli bir toplantı gerçekleştirdi.

[Devamını oku...]

11
HOPA TSO 6. GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

 Hopa Ticaret ve Sanayi Odasının her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar buluşmasının 6’ncısın Terzioğlu Oteli Havuz başında verdi.

Hopa'da Terzioğlu otelinde havuz başında düzenlenen iftar yemeğine, Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Artvin Valisi Ömer Doğanay, T.C. Batum Başkonsolosu Makbule Koçak, Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, Kemalpaşa Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar, Hopa Belediye Başkan yardımcısı Ahmet İskender, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Artvin TSO Başkanı Seçkin Kurt, Borçka TSO Başkanı Eşref Merttütk, HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer, Gümrük, GTİ, Siyasiler, kurum ve kuruluş müdürleri, siyasi parti ilçe başkanları ve Milletvekili adayları ie 400’ün üzerinde oda üyesi de katıldı.

[Devamını oku...]

07
 
07
BAŞARILI ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ TAKDİM EDİLDİ

 

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı içerisinde sosyal, kültürel ve sportif alanda yapılan yarışmalarda il ve bölge düzeyinde başarı gösteren 230 öğrencimizi görkemli bir törenle ödüllendirildi. Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen törene Hopa TSO adına Yönetim Kurulu Başkanı Osman AKYÜREK katıldı ve öğrencilere ödüllerini takdim etti.

Atatürk Ortaokulu Konferans salonunda yapılan törende katılımcılara hitapta bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai AYDIN süreç içerisinde sağladıkları katkıları sebebiyle İlçe Kaymakamı Sayın Abdurrezzak Canpolat' a, Belediye Başkanı Sayın Nedim Cihan' a, STK' lara, büyük emek sarf eden kıymetli öğretmenlere ve okul yöneticilerine teşekkür etti.

[Devamını oku...]

07
2018 Yılı Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği Programı (Son başvuru tarihi: 01.08.2018)   İşletmelerin yararlanabilmeleri için; KOSGEB Veri Ta...

[Devamını oku...]

07
HOPA TSO AYLIK OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası aylık olağan Meclis Toplantı yapıldı. Meclis Başkanı Gökhan BIYIKLI başkanlığında Meclis Asıl üyelerin ve yedek üyelerin katılımıyla meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi. Aylık Olağan Meclis Toplantısında 14 Gündem Maddesi görüşüldü.

Gündem maddeleri; Oda İç Yönergesi 23. Madde gereği toplantıya katılım durumunun kayıt altına alınması, Aylık mizanın değerlendirilmesi, Tiflis Büyükelçiliği ziyaretinin değerlendirilmesi, Yurtdışı ziyaretleri (İran- Karadeniz’e sınır ülkeler) değerlendirilmesi, Lojistik Çalıştayı düzenlenmesi ve tarihinin belirlenmesi, Ramazan ayı gıda yardımlarındaki son durumun değerlendirilmesi, Geleneksel iftar yemeği hazırlıklarının değerlendirilmesi, Yüksek istişare kurulu kararlarının değerlendirilmesi, Azerbaycan sınırından döndürülen araçlarımızla ilgili durumun değerlendirilmesi, Meslek grupları Nace kodu düzenlemesinin değerlendirilmesi, İlçe Fındık Rekolte Tespit Komisyonu yedek üye belirlenmesinin değerlendirilmesi,  TOBB Personeli Sigorta ve Emekli Sandığı Vakfı’na teşekkül ve üye seçiminin değerlendirilmesi, Tescillerin değerlendirilmesi ve Odaya kesilen faturaların değerlendirilmesi maddeleri görüşülerek kararlar alındı.

Saat 15.00 da başlayan toplantı 17.30 da sona erdi.

[Devamını oku...]

07
HDP ARTVİN MİLLETVEKİLİ ADAYI RECEP DEMİRCİ’DEN TEBRİK ZİYARETİ

Halkların Demokratik Partisi Artvin Millet Vekil Adayı Recep DEMİRCİ, İl Eş Başkanı Yılmaz TOPALOĞLU, İlçe Eş başkanı Cemil AKSU ve partililer ile odamızı ziyaret ettiler. Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman AKYÜREK, Meclis Başkanı Gökhan BIYIKLI ve Meclis Üyeleriyle meclis toplantı salonunda bir araya geldiler.

Halkların Demokratik Partisi Artvin Millet Vekil Recep DEMİRCİ  1 Nisan da gerçekleştirilen Hopa TSO seçimlerinde göstermiş oldukları başarıdan dolayı AKYÜREK ve Meclis Üyelerini tebrik ederek Hopa’ya hayırlı olması temennisini dile getirdi.

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman AKYÜREK ziyaretlerinden duyduğu memnuniyetini dile getirerek teşekkür etti. Kısa süren sohbette İlimizin ekonomisi ve İlçemizin eğitim seviyesi üzerindeki sorunlar ele alındı. AKYÜREK 24 Haziranda ki Millet Vekili seçimlerinde Demirci’ye başarılar dileyerek görüşme sona erdi.

[Devamını oku...]

04
HTSO’ DAN SGK HOPA MERKEZ MÜDÜRÜNE ZİYARET

 

Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman AKYÜREK, yardımcısı Şükrü AYDEMİR, kurul üyesi Yener BALKAYA ve meclis üyesi Meriç Burçin ÖZER’ den oluşan heyet Sosyal Güvenlik Kurumu Hopa Merkez Müdürü Sami ASLAN’ ı makamında ziyaret etti.

 Hopa Merkez Müdürlüğü görevine atanmasının ardından Oda ziyareti gerçekleştiren ASLAN’ a iadeyi ziyarette bulunan Hopa TSO heyeti kabullerinden dolayı teşekkürlerini sunarak görevlerinde kendirlerine başarılar dilediler.

Aslan, bir süre gerçekleştirilen sohbetin ardından ziyaretlerinden dolayı AKYÜREK ve diğer yöneticilere duyduğu memnuniyeti dile getirerek misafirlerini uğurladı.

[Devamını oku...]

01
PAYDAŞ KURULUŞLARA İADEYİ ZİYARETLER DEVAM EDİYOR

 

1 Nisan 2018 Oda organ seçimleri zaferinin ardından Odamızı ziyaret ederek Başkan AKYÜREK ve ekibini tebrik eden kurum ve kuruluşların başkanlarına iadeyi ziyaretler devam ediyor.

Oda Başkanı Osman AKYÜREK, Başkan Vekili Şükrü AYDEMİR ve Yönetim Kurulu Üyesi Yener BALKAYA’ dan oluşan heyet Sınırlı Sorumlu Hopa Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifini ziyaret ederek Başkan Celil YILDIRIM ve Başkan Vekili Turan YILMAZ ile bir araya geldi. Ziyarette gerçekleştirilen sohbette Kooperatif Başkanı YILDIRIM misafirlerine tekrardan bu göreve seçilmiş olmanın ayrıcalık olduğunu ifade ederek başarılarının yeni dönemde de devamını diledi.

Ev sahipliği ve daha önceki ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini sunan AKYÜREK ise Oda ve Kooperatif arasında bir önceki dönemde olduğu gibi birlik ve beraberlik içerisinde Hopa için daha iyisi nasıl yapılabilir anlayışı ile çalışmaya devam etme arzusunda olduğunu ifade etti.  

ŞOFÖRLER ODASI DA ZİYARET EDİLDİ

Hopa Şoförler ve Otomobilciler Odası da ziyaret edilerek seçim sonrası gerçekleştirdikleri tebrik ziyareti için teşekkür edildi. Oda başkanı İsrafil KOTİL ve Yönetim Kurulu üyeleri misafirleri ile kısa süren bir sohbet gerçekleştirdi.  HTSO Başkanı AKYÜREK burada verdiği mesajda birlik ve uyum içerisinde iki kurum arasında STK dayanışmasını sürdüreceklerini ifade etti.

Yapılan sohbetin ardından ziyaret sona erdirildi.  

[Devamını oku...]

01
HOPA TSO İL TİCARET ODASI YENİ BAŞKANINI MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

 

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek ve Meclis üyesi Aydın Tatar Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt ve ekibini ziyaret ederek hayırlı olsun temennilerini ilettiler.

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı ve diğer meclis üyelerinin karşıladığı Hopa TSO heyeti kabullerinden dolayı teşekkürlerini sundu.  Her iki başkanda yeni dönem ile ilgili olarak hayırlı olması temennisinde bulundular. ATSO Başkanı Kurt; Artvin’de ticaret odası olarak yeni bir sürece girdik yönetimle beraber el ele vererek güzel hizmetler yapmak zorundayız. Çünkü oy isterken yaptığımız taahhütler var bunları gerçekleştireceğiz. Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanının geçmiş tecrübelerinden yararlanmak istiyoruz ve seçimde gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik ediyoruz’ ifadeleri kullandı.

Akyürek yaptığı değerlendirmede; Artvin’de yapılan seçimlerin ardından başkan olan Seçkin Kurt ve ekibine hayırlı olsun temennisinde bulunmak için geldik. Kendilerini özverili çalışmak için çaba harcadıklarını görüyorum. Bizde Hopa ticaret odası olarak elimizden geldiği kadar birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak Artvin’de ve ilçelerinde ticaret ve sanayi odalarının ne kadar yaptırım gücü olduğunu ve şehrin ekonomisinde güçlü bir faaliyetinin olduğunu göstermek için çaba göstereceğiz. Kendilerine yeni görevde başarılar dillerin ekip arkadaşlarıyla beraber hayırlı olsun’ dedi.

 

[Devamını oku...]