Hopa
+C

Yük.: +10°

Düş.: +

Pe, 21.04.2016

HABERLER

Entries for Nisan 2019

30
BAŞKAN AKYÜREK TOBB VERGİ KOMİSYONU TOPLANTISI’NA KATILDI

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesindeki komisyon ve kurullar, Oda/Borsa üyelerinin karşılaştıkları sorunları ve çözüm önerilerini tespit etmek üzere TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri'nin de katılımıyla 29-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

2 Mayıs 2019 Perşembe günü TOBB Ekonomi Üniversitesinde yapılacak olan 75. Genel Kurulu Toplantısı öncesi tamamlanacak olan komisyon toplantıları kapsamında Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman AKYÜREK Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüğü Vergi Komisyonu toplantısına katıldı.  ​​

[Devamını oku...]

30
BMC’DEN ODAMIZA ZİYARET

 BMC Bölge Servisler Sorumlusu Halil İbrahim ATAMER, Yedek Parça Sorumlusu Emre UZUN ve Univera Yazılım Firması Yetkilisi Görkem ÇALIŞKAN odamızı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Osman AKYÜREK, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şükrü AYDEMİR, Yönetim Kurulu Üyesi Muhammet UZUNKAYA ve Meclis Üyesi Bülent BAYRAK ile bir araya geldiler.

[Devamını oku...]

29
GTİ AŞ. GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

Gümrük ve Turizm İşletmeleri (GTİ) AŞ Genel Kurulu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi. Hopa Ticaret ve Sanayi Odasını Yönetim Kurulu Üyesi Muhammet Uzunkaya temsil etti. ​

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Genel Kurul’da yaptığı konuşmada GTİ’nin gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür etti. Türkiye’nin dış ticaretinin yarısının kara gümrük kapılarından yapıldığını ama yıllarca Gümrük kapılarına yatırım yapılmadığı için, kötü koşullardan dolayı bir sürü problem çıktığını ve ek maliyetlere neden olduğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu, üyelerinin çektiği bu sıkıntıları çözebilmek için 2005 yılında ilk adımı attıklarını ifade etti. 

GTİ AŞ.’nin kamu-özel sektör işbirliğinin en başarılı örneği haline geldiğini belirten TOBB Başkanı, dünyada örnek proje haline geldiğini, Birleşmiş Milletler’in de bu projeyi bütün dünyaya gösterdiğini, ‘Gümrüklerinizi güvenli ve hızlı hale getireceksiniz Türkiye gibi yapın, TOBB gibi yapın’ dediklerini aktardı.

GTİ AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Arif Parmaksız da konuşmasında şirketin 2018 yılı faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

[Devamını oku...]

26
DUYURU!!!

 

Sarp Gümrük Yetkilileri Gürcü yetkililerinin kendilerine ilettiği bilgiyi bizimle paylaşarak ‘Gürcistan’da dört gün sürecek bir dini bayram olduğunu; bayram süresince (Cuma-Cumartesi-Pazar-Pazartesi) TSİ ile 05.00- 22:00 saatleri arasında Türkiye’den tır alınmayacağını, Gürcistan’dan Türkiye’ye ise Tiflis tarafından tır gönderilmeyeceğini, sadece Batum ve çevresinden tırların gönderileceğini, bu kararın Gürcü Polis birimlerince bayram güvenliği çerçevesinde alındığını iletmiştir.

Değerli üyelerimizin bu kapsamda yapacakları taşımalarda 4 gün boyunca araçlarının Gürcistan’a giriş ve Tiflis Bölgesinden geliş saatlerine dikkat etmeleri menfaatine olacaktır.

 

Osman AKYÜREK

Yönetim Kurulu Başkanı

[Devamını oku...]

25
HOPA TSO NİKÂH TÖRENİNE EV SAHİPLİĞİ YAPTI

 Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis toplantı salonunda 25.04.2019 Perşembe günü Berkan KARA ile Merve KAZANCI’ nın Nikâh Töreni gerçekleştirildi. Nikâh törenine Hopa TSO Meclis Başkanı Gökhan BIYIKLI, Yönetim Kurulu Başkanı Osman AKYÜREK, Çiftlerin akrabaları ve arkadaşları katıldı.

[Devamını oku...]

25
HOPA TSO FIRINCILAR İLE BİR ARAYA GELDİ

 Hopa Ticaret ve Sanayi Odası önderliğinde Hopa Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile birlikte fırıncılar ile bir araya gelerek bu yılki Ramazan pidesi fiyatı konusunda görüş alışverişi yapıldı. Toplantıda pide fiyatlarında artışa gidilmesi hususu değerlendirilerek, 2018 Yılı Ramazan pidesi fiyatı ile kıyaslama yapıldı. Maliyetler göz önünde bulunarak ortak kararla 350 gram Ramazan pidesi 3,00-TL bedelle satılmasına oy birliğiyle karar verildi.

[Devamını oku...]

25
HOPA TSO YAKLAŞAN TURİZM SEZONU ÖNCESİ T.C. BATUM BAŞKONSOLOSUNU ZİYARET ETTİ

 

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman AKYÜREK ve Başkan Yardımcısı Okan POYRAZ yaklaşan turizm sezonu öncesi T.C. Batum Başkonsolosu Sayın Makbule KOÇAK’ ı makamında ziyaret ederek sektör hakkında fikir alışverişi gerçekleştirildi.

Hopa TSO heyetini makamında ağırlayan Başkonsolos Sarp Gümrük kapısının tamamlanması ile yaklaşan turizm sezonunda Hopa –Batum hattında hem turistlerin hem de turizm işi yapan firmalarımız açısından sorunsuz bir sezon geçirilmesini hedeflediklerini aktardı.

Başkonsolosa kabullerinden dolayı teşekkür edan HTSO Başkanı Osman AKYÜREK sezon boyuncu turizm sektöründe sorun yaşanmaması için yetkililerle işbirliği içerisinde sürecin yürütüleceğini ifade etti. Ayrıca, Kemalpaşa ilçesinde bulunan Makriali kilisesinin de ivedilikle restore edilmesi ve turizme kazandırılmasının Oda olarak sürekli ve her platformlarda dile getirdiklerini ifade ederek bölge açısından önemine tekrar vurgu yaptı.  

[Devamını oku...]

22
HOPA TSO’DAN CHP İLÇE ÖRGÜTÜNE GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

 21 Nisan 2019 Pazar günü ana muhalefet partisi genel başkanı Sayın Kemal Kılıçtaroğlu’na Ankara’nın Çubuk ilçesinde düzenlenen menfur saldırı dolayısıyla Hopa TSO öncülüğünde ilçedeki tüm STK temsilcileriyle Cumhuriyet Halk Partisi Hopa İlçe Başkanlığı’na geçmiş olsun ziyaretinde bulunuldu.

[Devamını oku...]

22
HİNDİSTAN YÜKSEK MAHKEME BAŞKANIN’DAN ODAMIZA ZİYARET

 Hindistan Yüksek Mahkeme Başkanı Mr. Harminter SINGH ve eşi Madam Satuant KAUR, Punjab ve Haryana eyalet Meclis Üyesi Mr. Dapinter SINGH odamıza ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Osman AKYÜREK,  Meclis Başkanı Gökhan BIYIKLI ve Meclis Üyesi Yener BALKAYA ile bir araya geldiler.

[Devamını oku...]

18
HOPA TSO’DA ‘ARTVİN ULUSLARARASI SOSYAL BİLİMLER KONGRESİ’ BAŞLADI

  Artvin Çoruh Üniversitesi ve Hopa Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) iş birliğiyle düzenlenen "Artvin Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi" Başladı. 3 gün sürecek olan Kongrenin ilk günü Hopa TSO Atatürk Konferans salonunda gerçekleştirildi.

[Devamını oku...]

17
BÖLGE ODALARI ARASINDA AKREDİTASYON ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA İŞBİRLİĞİ DEVAM EDİYOR

 

Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) 'Akreditasyon Sistemi' çalışmaları kapsamında fikir alışverişi gerçekleştirmek üzere daha önce akredite olan Hopa Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kuyumcu ve beraberindeki Genel Sekreter Yardımcısı ve Akreditasyon Sorumlusu İlker Oğuz Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hakan Arslan ve Hopa TSO Genel Sekreteri Hamdi Yıldırım tarafından karşılandı.

16.04.2019 tarihinde gerçekleştirilen ziyaret sırasında Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi çalışmaları kapsamında, yeni puanlama sistemi çerçevesinde Akreditasyon Standardı kriterlerinin tamamının gözden geçirilmesi ve Türk Loydu Uygunluk Değerlendirme Hizmetleri A.Ş. denetçilerince gerçekleştirilecek olan 'Geliştirme Ziyaretleri' ve 'Akreditasyon Denetimleri' öncesi yapılması ve dikkat edilmesi gereken bazı hususlar konusunda fikir alış verişi gerçekleştirildi.

ATSO Başkanı Kuyumcu daha sonra HOPAPORT Genel Müdürü ve Hopa TSO Meclis Üyesi Meriç Burçin Özer’i makamında ziyaret etti.

[Devamını oku...]

16
HOPA TSO YÖNETİMİNDEN BELEDİYE BAŞKANLARINA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

 Hopa TSO Oda Meclis Başkanı Gökhan Bıyıklı,  Oda Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek, Başkan Yardımcıları Okan Poyraz ve Şükrü Aydemir, Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB –Artvin Genç Girişimciler İcra Komitesi Başkanı Hakan Arslan ile meclis üyesi İsmet Başar ve HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer’den oluşan Hopa Ticaret ve Sanayi Odası hem seçim sonrası hem hayırlı olsun demek hem de bölgenin temel sorunlarından olan çöp konusunda ilde arıtma tesisi kurulması için Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi ve Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek ile makamlarında bir araya geldi.  

[Devamını oku...]

11
ARTVİN ULUSLARARASI SOSYAL BİLİMLER KONGRESİ 17-19 NİSANDA GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

 

Artvin Çoruh Üniversitesi ve Hopa Ticaret ve Sanayi Odası paydaşlığında 17-19 Nisan 2019’da Artvin Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi gerçekleştirilecek.

Küresel Ekonomi, Finans ve Politikadaki güncel gelişmelerin ele alınacağı kongreye yerli ve uluslararası 100’e yakın akademisyenin makaleleri ile katılacak. Prof. Dr. Ahmet Burçin Yereli, Prof. Dr. Abuzer Pınar, Prof. Dr. Recep Bozdoğan, Dr. Elnur Aliyev ve alanlarından önemli çalışmalara imza atmış daha birçok akademisyenin sunum gerçekleştireceği Kongrenin Sosyal Bilimler alanında bölgede ses getirmesi bekleniyor.

Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek yaptığı değerlendirmede ‘ üniversite ile işbirliğinde uluslararası bir kongre düzenlemiş olmanın heyecan verici olduğunu ve akademik anlamda bölgede bu boyutta bir çalışma yapılmış olmasının uzun vadede bölgesel etkilerinin görüleceğini ifade etti.

17-19 Nisan tarihleri arasında yapılacak kongrenin açılışı 17 Nisan Çarşamba günü Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Atatürk Konferans Salonunda gerçekleştirilecek. Programa 18-19 Nisan tarihlerinde AÇÜ Hopa yerleşkesinde devam edilerek tamamlanacak.  

[Devamını oku...]

09
HOPA KAYMAKAMLIĞIN’DAN ODAMIZA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

 Hopa Kaymakamı Abdulrrezzak CANPOLAT Odamızı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Osman AKYÜREK, Meclis Başkanı Gökhan BIYIKLI ve Yönetim Kurulu Üyesi Hakan ARSLAN ile bir araya geldiler.

[Devamını oku...]

08
2 NİSAN DÜNYA OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 Nisan ayı, Birleşmiş Milletler tarafından bütün dünyada Otizm Farkındalık Ayı, 2 Nisan ise Otizm Farkındalık Günü olarak deklare edilmiştir.  Nisan ayı boyunca tüm dünyada otizm konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapılmaktadır.
Hüsnü Ciner İlkokulumuz tarafından düzenlenen "OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ" etkinliğine Hopa Kaymakamımız Abdurrezzak Canpolat, Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek, Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın ve Hopa TSM Müdürü Mehmet Şeker’in yanı sıra veliler ve öğrenciler katladı. Toplumda farkındalık yaratmak için öğrenciler ve katılımcılar şehir merkezine kadar yürüyüş gerçekleştirerek günün önemine dikkat çekti.

[Devamını oku...]

08
TOBB ARTVİN KADIN VE GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU İLK TOPLANTILARINI YAPTI

 

Türkiye odalar ve borsalar birliği (TOBB) tarafından girişimcilik kültürünün geliştirilmesi maksadıyla oluşturulan kadın ve genç girişimciler kurulları, il koordinatörü ticaret ve sanayi odaları bünyesinde çalışmalarına başladı.

İl koordinatörlüğü Artvin Ticaret ve Sanayi Odası (ARTSO) ev sahipliğinde TOBB Artvin Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyeleri ile başkanlık seçimi tamamlanan kurulların ilk toplantıları, ARTSO Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantılara, TOBB Artvin Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) İcra Komitesi Başkanı Hatice Bur Ersöz, TOBB Artvin Genç Girişimciler Kurulu (GGK) İcra Komitesi Başkanı Hakan Arslan, kurul ve icra komitesi üyeleri katıldı.

TOBB Artvin KGK ve GGK başkanları kısa ağırlıklı olarak tanışma ve kaynaşma amacıyla yapılan ilk toplantıda kurul üyelerine birlikte çalışarak girişimciliğe sağlayabilecekleri katkılardan bahsettiler. Kurulların çalışma usul ve esaslarına ilişkin bilgilendirmesi yapılan toplantıda ARTSO Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, girişimci kurullarının, ilin, bölgenin ve ülkenin ekonomik gelişmesinde katkı sağlayabilecek çok önemli bir unsur olduğunu belirterek iyi dileklerini paylaştı.

TOBB Artvin Genç Girişimciler Kurulu (GGK) İcra Komitesi Başkanı Hakan Arslan Hopa TSO Yönetim Kurulu Üyesi olduğunun altını da çizerek, ilde girişimcilik kültürünün hızla geliştirilmesi gerektiğine, bölgedeki ve ülke genelindeki genç ve kadın girişimcilerle tecrübe paylaşımları ile girişimciliğin özendirilmesi gerektiğine dikkat çekti. İl ekonomisinin büyümesi ildeki istihdamın artması açısından girişimcilik hususunun son derece önemli olduğunu ifade etti.   

[Devamını oku...]

04
HOPA TSO HEYETİ SARP SINIR KAPISINDA İNCELEMEDE BULUNDU

 Hopa TSO Meclis Başkanı Gökhan Bıyıklı, Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek ve Başkan Yardımcısı Okan Poyraz Sarp Gümrük Kapısına giderek sahada incelemelerde bulundular. İlk olarak Setur Sarp İşletme Müdürü Ahmet Bünyamin Gürsel’ i makamında ziyaret eden heyet Duty Free satış noktasındaki ticari hareketlilik hakkında sohbet etti. Heyet, kendilerine Sarptaki çalışmalarında başarılar diledi.

Daha sonra Sarp Hudut Kapısı Emniyet Şube Müdür Vekili Fırat Aydın’ ı makamında ziyaret eden heyet yenilenen kapıdaki işleyiş hakkında fikir alışverişi gerçekleştirdi. Çıkış salonu Polis kontuarlarının bulunduğu noktaya giderek yerinde incelemelerde bulundu.

[Devamını oku...]

04
HOPA TSO TÜRKİYE EKONOMİ BANKASI İLE İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALADI

 Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) Hopa Şube Müdürü Uğur Numanoğlu ve Ticari Müşteri Portföy Yöneticisi Fatih Gümüşkaya Odamızı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek ile görüştü. TEB tarafından hem Odanın hem de üyelerinin yararlanacağı avantajlar hakkında bilgi veren Numanoğlu imzalanacak işbirliği protokolünün herkes için getirisi olacağını ifade etti.

Uygun post işletim koşulları, avantajlı ticari kredi kartı ve kredi imkânları, ücretsiz hesap işletimi gibi birçok ayrıcalık sağlayan işbirliği anlaşması Başkan Akyürek tarafından incelendikten sonra uygun görülerek ve TEB Hopa Şube Müdürü Numanoğlu ile karşılıklı imzalandı.

Oda ve üyelerine sağlanacak bankacılık hizmetleri ve ayrıcalıklarını kapsayan İş birliği anlaşmasının hayırlı olması temennisi dile getirilerek görüşme sonlandırıldı. 

[Devamını oku...]

02
VAKIFBANK MÜDÜRLERİN’DEN ODAMIZA ZİYARET

 Vakıfbank Doğu Karedeniz Bölge Müdürü Sayın Murat KARAOĞLU, Doğu Karadeniz Bölge Kredi Müdürü Sayın Temel KOLAYLI ve Hopa Şube Müdürü Sayın Hüseyin TOPALOĞLU odamızı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Osman AKYÜREK, Meclis Başkanı Gökhan BIYIKLI, Yönetim Kurulu Üyesi Hakan ARLAN ve Muhammet UZUNKAYA ile bir araya geldiler.

[Devamını oku...]